Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski W Wodzisławiu Śl. powstanie Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP - Powiat Wodzisławski

W Wodzisławiu Śl. powstanie Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP

Dzięki współpracy wodzisławskiego Starostwa Powiatowego z Ochotniczymi Hufcami Pracy w powiecie wodzisławskim powstanie kolejna instytucja wspierająca start młodych osób na rynku pracy.

Ośrodek Szkolenia Zawodowego to obok Młodzieżowego Centrum Kariery w Pszowie i Punktów Pośrednictwa Pracy w Wodzisławiu Śl. i Radlinie kolejna instytucja uruchomiona przez OHP we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wodzisławiu Śl. w ramach projektu „OHP jako realizator usług pracy”. Projekt ten współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego celem jest wsparcie młodych osób w starcie na rynku pracy. O ile MCK realizuje zadania poradnictwa i informacji zawodowej na rzecz młodzieży, a PPP nastawione są na rozwój systemu pośrednictwa pracy dla młodzieży, o tyle OSZ oferuje bezpłatne szkolenia i pomoc w zdobyciu nowych kwalifikacji i reorientacji zawodowej.

Wodzisławski Ośrodek będzie się mieścić w siedzibie Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl. na os. 1 Maja 16 A. Obecnie trwają końcowe uzgodnienia między starostwem i OHP dot. szczegółów funkcjonowania Ośrodka. Z jego oferty będą mogły skorzystać osoby w wieku 18-25 lat bezrobotne oraz poszukujące pracy (zwłaszcza te, które nie posiadają kwalifikacji zawodowych). Jest to szczególnie istotne dla tych osób, które zakończyły swoją edukację na poziomie szkoły podstawowej lub gimnazjum. Reforma szkolnictwa zawodowego zlikwidowała bowiem zasadnicze szkoły zawodowe dla dorosłych i obecnie jedyną szansą na zdobycie kwalifikacji przez te osoby jest udział w kursach, np. takich jak organizowane przez wodzisławski OSZ.

Obecnie ośrodek prowadzi rekrutację na kurs operatora maszyn CNC (zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie w godz. od 8:00 do 15:30 pod nr tel. 667090060). W terminach późniejszych (sierpień – wrzesień) planowane są szkolenia z zakresu sprzedawca – magazynier z obsługą wózka widłowego, uprawnienia SEP 1 kV oraz kursy spawacza metodą MAG i TIG.

Plakat – pobierz