Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zamknięte drogi – zmiany w kursowaniu autobusów PKS - Powiat Wodzisławski

Zamknięte drogi – zmiany w kursowaniu autobusów PKS

Na czas prowadzonych prac modernizacyjnych na drogach i na kolei autobusy powiatowej komunikacji zbiorowej, obsługiwane przez PKS w Raciborzu, od 6 sierpnia będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy.

W związku z zamknięciem przejazdu kolejowego w Bełsznicy na ulicy Raciborskiej (od 6 sierpnia) oraz wiaduktu kolejowego w Gorzycach na ulicy Piaskowej autobusy PKS będą kursować następująco:

linia nr 4: autobusy na trasie Wodzisław Śl. – Bluszczów przez Gorzyce kursować będą zgodnie z rozkładem jazdy z przesiadką w Bełsznicy w rejonie zamkniętego przejazdu kolejowego;

linia nr 5: kurs 13.40 relacji Wodzisław Śl. – Gorzyce skończy bieg w Bełsznicy przed przejazdem kolejowym, kursy sobotnie zostaną zawieszone;

linia nr 6: Wodzisław Śl.– Godów – Jastrzębie-Zdrój będzie kursować zgodnie z rozkładem jazdy ulicą Dworcową w Czyżowicach z pominięciem przystanków przy ul. Piaskowej i Gorzyckiej; przystanek w Gorzycach z ulicy Piaskowej zostanie przeniesiony na ulicę Rybnicką.

Przypominamy, że przejazd kolejowy w Bełsznicy ma być zamknięty dla ruchu od 6 do 20 sierpnia 2015 r. Na czas prowadzonych prac wprowadzono objazd drogą powiatową 5048 S (Droga wzdłuż Polderu Buków, ul. Główna, ul. Dworcowa), drogą krajową nr 78 i drogą wojewódzką nr 936.

W tym samym okresie (6-20 sierpnia) zamknięta zostanie ul. Starowiejska w Wodzisławiu Śl. (przejazd kolejowy w 11,448 km) oraz ul. Targowa w Wodzisławiu Śl. (przejazd kolejowy w 9,328 km).
Wszystkie te utrudnienia są spowodowane rewitalizacją linii kolejowej Rybnik – Chałupki, za którą odpowiada PKP – Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz konsorcjum firm Rubau Polska Sp. z o.o., Construcciones Rubau S.A., Rover Alcisa.

Z kolei modernizacja wiaduktu kolejowego w ciągu ul. Piaskowej w Gorzycach jest prowadzona na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. przez PPH-U „Jawal” Sp. z o.o. i może potrwać do 1 października 2015 r.