Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zamierzasz studiować na wydziałach związanych z informatyką i nowymi technologiami? Masz szansę na stypendium - Powiat Wodzisławski

Fundacja im. Stefana Batorego uruchomiła Fundusz Stypendialny Grupy Pracuj dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych i związanych z nowymi technologiami. Pierwsze wnioski na rok akademicki 2016/2017 można składać do 31 lipca.

O stypendia starać się mogą maturzyści i maturzystki, którzy pochodzą z niezamożnych środowisk i dostali się na I rok studiów na następujących wydziałach i uczelniach:

• w Krakowie: Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej oraz Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji na Akademii Górniczo-Hutniczej, Wydział Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim,
  • w Lublinie: Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej,
  • w Rzeszowie: Wydział Elektrotechniki i Informatyki na Politechnice Rzeszowskiej,
  • w Warszawie: Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytecie Warszawskim, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych i Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych na Politechnice Warszawskiej.

Na stypendium mają szansę maturzyści zamierzający studiować na wymienionych uczelniach i kierunkach, legitymujący się zaangażowaniem społecznym w swoich środowiskach, np. poprzez wolontariat, aktywność w samorządzie szkolnym, społeczności lokalnej, (pożądana rekomendacja organizacji pozarządowej).

Fundusz oferuje pomoc w wysokości 630 zł miesięcznie wypłacaną przez 10 miesięcy podczas pierwszego roku studiów (od września do czerwca), doradztwo w zakresie planowania przyszłej kariery zawodowej, a także pomoc w aklimatyzacji w mieście akademickim, w którym znajduje się uczelnia wyższa, do której przyjęty został stypendysta /stypendystka.

Wnioski o stypendia na rok akademicki 2016/2017 należy składać do 31 lipca 2016 roku.

Więcej informacji o zasadach rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej Funduszu (link)