Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zalecenie dla szkół w sprawie smogu - Powiat Wodzisławski

Zalecenie dla szkół w sprawie smogu

Z powodu bardzo złej jakości powietrza na terenie powiatu wodzisławskiego wydano instrukcję dla dyrektorów szkół prowadzonych przez samorząd Powiatu Wodzisławskiego.

W zaleceniu poproszono dyrektorów powiatowych szkół o przekazanie uczniom i ich rodzicom informacji o możliwości usprawiedliwionego nieuczęszczania uczniów do szkoły w dniu dzisiejszym (10 stycznia) i jutrzejszym (11 stycznia). Równocześnie dyrektorzy szkół zostali zobowiązani do tego, by zajęcia i ewentualne egzaminy realizowane były zgodnie z planem i podstawą programową. W razie rozważenia odwołania zajęć dyrektorzy szkół proszeni są o wystąpienie z indywidualnymi wnioskami do organu prowadzącego.

Oznacza to, że decyzję o ewentualnym nieuczęszczaniu do szkoły we wspomnianych dniach z powodu alarmu smogowego podejmuje rodzic wspólnie z dzieckiem, a szkoła taką nieobecność usprawiedliwi. Równocześnie jednak szkoły Powiatu Wodzisławskiego w dn. 10-11 stycznia funkcjonują i realizują podstawę programową zgodnie z planem.