POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 

Strona startowa Aktualności i wydarzenia, Galeria zdjęć

Zagrali i zatańczyli dla małej Kornelki

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim już po raz dziesiąty odbył się Koncert Charytatywny pod hasłem: „Otwórzmy nasze serca”. Główną jego ideą jest niesienie pomocy potrzebującym. W tym roku młodzież zbiera środki na leczenie i rehabilitację małej Kornelki.

Jak podkreśla dyrektor szkoły Maria Lach, koncerty charytatywne wodzisławskiego Ekonomika są wyrazem pięknej, międzyuczniowskiej solidarności. – Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat udało się wesprzeć kilkanaście osób przekazując blisko 30 tysięcy zł na leczenie i rehabilitację – podkreśla.

W tym roku uczniowie i nauczyciele wodzisławskiego Ekonomika swoim wsparciem otoczyli Kornelkę, której mama zwróciła się z prośbą o pomoc w zebraniu środków na bardzo kosztowną terapię. Dziewczynka urodziła się z wrodzoną wadą kończyny lewej i aby w przyszłości mogła normalnie funkcjonować musi przejść szereg skomplikowanych operacji.

Na scenie wystąpili utalentowani artystycznie uczniowie oraz absolwenci Ekonomika wsparci Grupami Tanecznymi Tornado, Spin, Flesz oraz Deja Vu. Nad całością organizacji z kolei czuwali Ewelina Kluczyńska (pomysłodawczyni koncertu) oraz samorząd uczniowski szkoły pod opieką Kornelii Granackiej–Trzaski.

Wspólnie z młodzieżą ideę niesienia pomocy osobom potrzebującym szerzył m.in. starosta Ireneusz Serwotka oraz wicestarosta Danuta Maćkowska, którzy odwiedzili szkołę.