Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wszyscy byli zwycięzcami - Powiat Wodzisławski

Wszyscy byli zwycięzcami

Wczoraj w Wodzisławiu Śl. odbyła się jubileuszowa XV Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych.

Dopisała pogoda, dopisali uczestnicy. Do tego moc atrakcji, wspaniali wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl. pod opieką Wojciecha Nierody, żywiołowy doping, o który zadbali uczniowie powiatowych szkół, zwłaszcza Zespołu Szkół Technicznych – jednym zdaniem to była świetna zabawa. Rekordowa liczba uczestników wzięła udział we wczorajszej Powiatowej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych. Na stadionie Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu zjawiło się ponad 600 osób, w tym ponad trzysta z różnymi niepełnosprawnościami z dwudziestu ośrodków z całego regionu, a także z Czech.

Olimpiadę otworzył starosta Ireneusz Serwotka w towarzystwie wielu znamienitych gości, m.in. senatora Adama Gawędy, przewodniczącego rady powiatu, członkiń zarządu powiatu, samorządowców, sportowców, m.in. Zbigniewa Kicki (medalisty mistrzostw świata, olimpijczyka z Montrealu), Janusza Rokickiego (lekkoatlety, kulomiota, trzykrotnego wicemistrza paraolimpijskiego, mistrz świata i Europy), Sandry Pniak (mistrzyni Polski w ju-jitsu, mistrzyni Europy w brayzlijskim ju-jitsu) i Aleksandry Fryc (wicemistrzyni Polski juniorów w pchnięciu kulą i rzucie młotem osób niepełnosprawnych), dyrektorów instytucji pomocy społecznej i systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i wielu innych. Obecny był też ks. prał. Bogusław Płonka oraz przewodnicząca Wojewódzkiej Społecznej Rady Osób Niepełnosprawnych, ekspert PFRON Anna Wandzel. Na gości już na samym początku imprezy czekała miła niespodzianka: wszyscy otrzymali własnoręcznie wykonane przez uczniów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. okolicznościowe szaliki.

Z okazji jubileuszu organizatorzy przygotowali dla uczestników Olimpiady mnóstwo atrakcji. Poza piętnastoma konkurencjami sportowymi była fotobudka, możliwość wjazdu drabiną strażacką pod opieką strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Wodzisławiu Śl., zobaczenia od środka policyjnego radiowozu (dzięki uprzejmości wodzisławskich policjantów) czy przejażdżki harleyem, bogate animacje przygotowane przez członków Teatru Wodzisławskiej Ulicy (m.in. szczudlarz, klowni, Myszka Minnie), stoisko malowania twarzy oraz pokaz taneczny w wykonaniu podopiecznych Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. Była też okolicznościowa wystawa prezentująca zdjęcia z minionych piętnastu lat Olimpiady oraz wspólne kręcenie filmowej relacji z wykorzystaniem drona. Wszyscy uczestnicy mogli też skorzystać z poczęstunku: zarówno słodkiego, jak i ciepłego.

Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych to specyficzna impreza. Mniej w niej chodzi o osiąganie rekordów, a bardziej o pokonywanie własnych słabości i o dobrą zabawę. Nic więc dziwnego, że wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a drużyny – puchary. Wszyscy wszak byli zwycięzcami…

Zapraszamy do galerii XV Powiatowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych.