Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Za nami IX Regionalne Forum Edukacyjne - Powiat Wodzisławski

Za nami IX Regionalne Forum Edukacyjne

„Nadzwyczajna moc edukacji – jak wykorzystać potencjał ucznia, nauczyciela, szkoły” pod tym hasłem obyła się cykliczna konferencja organizowana od 1998 roku przez PODN w Wodzisławiu Śląskim.

Jak podkreśla Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim, Iwona Miler:  „było niezwykle energetycznie, ciekawie i inspirująco. Po raz pierwszy Regionalne Forum zorganizowaliśmy w budynku Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli dzięki nowej sali, która swobodnie pomieściła 120 nauczycieli. Tylu bowiem przyciągnęła „Nadzwyczajna moc edukacji”. Uczestnicy dowiedzieli się jak wykorzystać potencjał ucznia, nauczyciela i szkoły, jak wzbudzać motywacje, kształtować umiejętności interpersonalne, pracować nad emocjami dzieci. Wysoki poziom merytoryczny wykładów, sposób ich prowadzenia, a nade wszystko pasja, którą odznaczali się prowadzący skłoniły uczestników do interreakcji. Jesteśmy przekonani, że już w czasie spotkania zrodziły się nauczycielom nowe, twórcze pomysły pracy z uczniem, który nie zawsze jest zmotywowany do działania. Po zakończeniu Forum wielu nauczycieli, dyrektorów wyrażało swoje zadowolenie z uczestnictwa w konferencji i dziękowało  za jej organizację. Cieszymy się, że  obecny był Starosta Wodzisławski Pan Ireneusz Serwotka, który zwracając się do nauczycieli zapewnił ich, że oświata jest ważnym obszarem w rozwoju powiatu wodzisławskiego”.

Oprócz Starosty Wodzisławskiego w Forum uczestniczyła także m.in. członkini zarządu powiatu Danuta Maćkowska i Andrzej Kania, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu

Całość imprezy uświetnił swoim występem  amatorski zespół wokalny nauczycieli „Konstelacja” pod egidą PODN.