Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Za nami dzień dawcy szpiku w "Tischnerze" - Powiat Wodzisławski

Za nami dzień dawcy szpiku w „Tischnerze”

Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. By zwiększyć szansę na wyleczenie chorych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim 15 marca zorganizowano akcję rejestracji do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Tylko tego jednego dnia w bazie DKMS zarejestrowało się 77 potencjalnych dawców. Wolontariusze – uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego oraz Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śl. –  z wielkim zaangażowaniem i poczuciem misji wsparli organizację tego dnia. Nad całością akcji czuwały nauczycielki  Aneta Buczak i Renata Skalmierska.