Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rozdano nagrody w konkursie plastycznym „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” - Powiat Wodzisławski

Wczoraj w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śl. zostały wręczone nagrody laureatom powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, który adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz wychowanków warsztatów i ośrodków terapii zajęciowej.

Jego celem było uświadomienie dzieciom i młodzieży, jakie niebezpieczeństwo i zagrożenie istnieje w przypadku występowania tlenku węgla. Czad jest gazem silnie trującym, bezbarwnym bezwonnym i bardzo niebezpiecznym, dlatego ważne jest uczenie właściwego zachowania i postępowania już od najmłodszych lat. Dopuszczalnymi technikami wykonania prac były: rysunek, grafika, malarstwo, kolaż i malowanie na tkaninie.

Do powiatowych eliminacji konkursu nadesłano 118 prac. Komisja w składzie:

• Gabriela Bała – naczelnik Wydziału Obywatelskiego, Ochrony Informacji Niejawnych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim,
  • Wiesław Mrówka – podinspektor Wydziału Obywatelskiego, Ochrony Informacji Niejawnych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego  w Wodzisławiu Śląskim,
  • Natalia Sternik – Poparda – Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej Nr 1  w Wodzisławiu Śląskim – plastyk,
  • Aneta Żok – Tomala – Szkoła Podstawowa nr 10, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Wodzisławiu Śl. – plastyk,

wyróżniła 12 prac, które wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich.

Poniżej przedstawiamy wyniki.

Grupa I: 6 – 8 lat:
miejsce   I –  Julia Matuła  –  Zespół Szkół w Rydułtowach
miejsce  II –  Natalia Czuluk  –  Zespół Szkół w Rydułtowach
miejsce III –  Marta Michalczyk  –  Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wodzisławiu Śl.

Grupa II: 9 – 12 lat:
miejsce   I –  Jagoda Malinowska   –  Zespół Szkół Nr 3 w Wodzisławiu Śl.
miejsce  II –  Szymon Wiśniewski  –  Zespół Szkół Nr 3 w Wodzisławiu Śl.
miejsce III –  Alicja Janikowska  –  Zespół Szkół Nr 3 w Wodzisławiu Śl.

Grupa III: 13 – 16 lat:
miejsce   I –  Aleksandra Beń   –  Gimnazjum w Gołkowicach
miejsce  II –  Sonia Szczepaniak   –  Gimnazjum w Gołkowicach
miejsce III –  Szymon Marker   –  Gimnazjum Nr 1 w Rydułtowach

Grupa IV:
miejsce  I – Sebastian Jordan  –  Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl.
miejsce  II – Agata Potysz  –  Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl.
miejsce III –Wioletta Kwak   –  Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl.