Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wyniki Powiatowych Eliminacji do 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Powiat Wodzisławski

Wyniki Powiatowych Eliminacji do 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

W środę w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śl. odbyły się powiatowe eliminacje do 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Jury w składzie Władysława Bańczyk – przewodnicząca oraz Bożena Błaszczyk, Bibianna Dawid i Iwona Kusak przesłuchało 18 uczestników konkursu i przyznało następujące miejsca;
Kategoria recytatorów:
Kategoria młodzieżowa
I i II miejsca nie przyznano
III miejsce ex aequo Kamil Falenta uczeń  II LO im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śl. oraz Grzegorz Kózka z LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach

Kategoria osoby dorosłe
I miejsce Stanisław Hajto z Rydułtów

Wyróżnienia:
Magdalena Bugla z Zespołu Szkół im 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.
Marek Lepczak z LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach
Anna Mitko z II LO im. Ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śl.

Kategoria poezji śpiewanej:
I, II, III miejsca – nie przyznano
Wyróżnienia :
Magdalena Lech z  II LO im. Ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śl.

Kategoria „Wywiedzione ze słowa”
I, II, III miejsca – nie przyznano
Wyróżnienia :
Monika Nowak zgłoszona przez Wodzisławskie Centrum Kultury

W kategorii „Teatru jednego aktora” wystąpiła jedna uczestniczka Karolina Szymanek, której jury przyznało pierwsze miejsce.

Do przeglądu rejonowego, który odbędzie się 21-22.04.2012 r. w Bielsku-Białej zakwalifikowały się następujące osoby: Kamil Falenta, Grzegorz Kózka, Stanisław Hajto, Magdalena Lech, Monika Nowak i Karolina Szymanek.
Wręczenie nagród odbędzie się 20 marca br. o godz. 12.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śl., na które serdecznie zapraszamy.