Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wybrano przedstawicieli NGO do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego - Powiat Wodzisławski

Wybrano przedstawicieli NGO do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Wczoraj w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śl. odbyły się wybory przedstawicieli organizacji pozarządowych do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Wodzisławiu Śląskim. Wybrano 5 osób, które w Radzie będą reprezentowały interesy organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu wodzisławskiego.

17 organizacji pozarządowych zgłosiło swoich kandydatów na członka Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego, natomiast we wczorajszym zebraniu delegatów, podczas którego wybierano członków PRDPP, udział wzięło 16 delegatów – czyli osób upoważnionych przez organizacje pozarządowe do udziału w głosowaniu.

Po przeprowadzonym głosowaniu w Powiatowej Radzie Działalności Pożytku Publicznego w Wodzisławiu Śląskim trzeci sektor reprezentować będą następujące osoby:

1. Anna Białek – Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli”
  2. Krzysztof Dybiec – Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim
  3. Stanisław Gorzawski – Stowarzyszenie Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku,
  4. Izabela Kalinowska – Stowarzyszenie Nasz Wodzisław
  5. Arkadiusz Skowron – Stowarzyszenie Moje Miasto z Rydułtów

W spotkaniu uczestniczył Wicestarosta Powiatu Wodzisławskiego, Dariusz Prus, który wyraził swoje uznanie dla inicjatywy ustanowienia Rady Powiatowej, jako przejawu aktywności społecznej i pozytywnej inicjatywy oddolnej.