Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wsparcie osób niepełnosprawnych na rynku pracy - Powiat Wodzisławski

Wsparcie osób niepełnosprawnych na rynku pracy

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie POMOC MALTAŃSKA realizuje projekt „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy II”. Z wsparcia mogą korzystać niepełnosprawni mieszkańcy całego województwa śląskiego. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem działań jest aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych ruchowo w stopniu znacznym. W ramach projektu osobom niepełnosprawnym zapewnione są konsultacje z doradcą zawodowym, psychologiem, prawnikiem i innymi specjalistami, szkolenia zawodowe i podnoszące kwalifikacje, staże, wsparcie w rozpoczęciu i kontynuacji nauki oraz zakup sprzętu ułatwiającego pracę i naukę.

Liderem projektu jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej informacji – pobierz