Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski "Wschód twórczości" w "Złotych Grabiach" - Powiat Wodzisławski

„Wschód twórczości” w „Złotych Grabiach”

Uczniowie klasy kulturalno - medialnej Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Rydułtowach zapraszają 31 marca o godz. 16:30 do Galerii Sztuki "Złote Grabie" w Rydułtowach na wernisaż wystawy grafiki i fotografii pt. "Wschód twórczości".

Młodzież podjęła próbę odzwierciedlenia w swoich pracach postaci z wybitnych dzieł malarskich, np. słynnej „Mony Lisy” Leonarda da Vinci.  Grafiki zostały wykonane podczas zajęć w Państwowym Ognisku Plastycznym im. L. Konarzewskiego w Rydułtowach. Każdy z uczniów włożył w swoją pracę ogrom czasu i serca. Uczniowie rydułtowskiego liceum zadbali również o oprawę muzyczną wernisażu. Wszyscy, którzy ostatniego marca pojawią się w galerii „Złote Grabie”, będą mogli wysłuchać programu wokalnego przygotowanego przez Agatę Kraszczyńską i Alicję Kubik z akompaniamentem Seweryna Durczoka. Wystawa potrwa do 22 kwietnia 2016. Można ją będzie zwiedzać od wtorku do piątku w godzinach 9:30 – 16:30.

Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!