Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wolontariusze z wodzisławskiego „Ekonomika” zadbają o dobrą zabawę przedszkolaków - Powiat Wodzisławski

20 czerwca hurtownia Marko i sklep Markusia z Wodzisławia Śl. organizują sportowy Turniej Przedszkolaka, tj. imprezę sportowo – rekreacyjną mającą na celu promocję aktywności fizycznej wśród maluchów. W przedsięwzięcie aktywnie włączą się uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl., którzy jako wolontariusze zadbają o dobrą zabawę milusińskich. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Tadeusz Skatuła.

W programie imprezy, która zostanie przeprowadzona na terenie sklepu Markusia w Wodzisławiu Śl. przy ul. Rybnickiej 2D (obok dworca PKP), zaplanowano m.in. turniej w unihokeju, turniej piłki nożnej oraz tor przeszkód, rzut do celu, przekładanie szarf, a także malowanie na prześcieradle. Do udziału w Turnieju, który jest bezpłatny, zaproszone są wszystkie przedszkola z terenu Wodzisławia Śl. Każda placówka, chcąca wziąć udział w imprezie, powinna zgłosić ten fakt pocztą elektroniczną na adres opiekun10@marko-zabawki.pl oraz wytypować 3 drużyny: pięcioosobową drużynę 3-4 latków, ośmioosobową pięciolatków oraz dziesięcioosobową drużynę sześciolatków. Przedszkola powinny również wytypować po dwoje opiekunów.

Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymają atrakcyjne upominki, a najlepsze trzy reprezentacje nagrody: kupony na zabawki edukacyjne dla przedszkola. Dodatkowo każde przedszkole, które weźmie udział w Turnieju otrzyma kartonowy domek 2 w 1 (sklep i teatr) oraz 4 stojaczki na parasole.

W przypadku dużego zainteresowania, tj. zgłoszenia się więcej niż 9 przedszkoli, Turniej zostanie rozegrany w dwóch terminach.

Szczegółowych informacji o przedsięwzięciu udziela p. Bożena Wodecka, tel. 512-822-801.