Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wojewódzki Przegląd Kolędowy dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz zespołów wywodzących się z Kółek Rolniczych - Powiat Wodzisławski

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu wraz ze Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych i Gminą Suszec już po raz piąty organizują Wojewódzki Przegląd Kolędowy. Impreza skierowana jest do zespołów wywodzących się z Kółek Rolniczych oraz Kół Gospodyń Wiejskich.

Celem V Wojewódzkiego Przeglądu Kolędowego jest propagowanie tradycji noworocznego śpiewania kolęd i pastorałek oraz wzmacnianie amatorskiego ruchu artystycznego, jako ważnego czynnika kulturotwórczego. W Przeglądzie mogą wziąć udział zespoły wywodzące się z Kółek Rolniczych oraz Kół Gospodyń Wiejskich. O ostatecznym wyborze zespołów biorących udział w Przeglądzie zadecyduje Rada Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Katowicach.

Każdy zespół biorący udział w Przeglądzie powinien zaprezentować trzy utwory – kolędy lub pastorałki – a łączny czas wykonania nie może przekroczyć 12 minut. Aby wziąć udział w V Wojewódzkim Przeglądzie Kolędowym należy wypełnić kartę zgłoszeniową i wysłać ją w terminie do 18 stycznia br. na adres:
Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu
ul. Ogrodowa 22
43-267 Suszec

Impreza odbędzie się w środę 27 stycznia o godzinie 15:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Wstęp wolny!

Szczegółowych informacji na temat imprezy udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu – nr tel. 32 212 44 91, e-mail: kasia@kulturasuszec.pl