Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisławskim strażakom brak prądu już niestraszny - Powiat Wodzisławski

Wodzisławskim strażakom brak prądu już niestraszny

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. kupiło automatyczny agregat prądotwórczy dla zabezpieczenia funkcjonowania m.in. centrum zarządzania kryzysowego i stanowiska kierowania w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.

Agregat prądotwórczy stacjonarny FDG 60 IS ma moc znamionową 48 kW i kosztował 54 000 zł. W przypadku awarii zasilania sprzęt zapewni ciągłość i właściwe funkcjonowanie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, w tym Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Powiatowego Stanowiska Kierowania oraz Jednostki Ratowniczo Gaśniczej. Agregat włącza się automatycznie i może pracować bez tankowania 8,8 godziny. Zastąpił on starszy agregat o mocy 16 kW, który uległ awarii.