Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisławskie Starostwo po raz drugi otrzymało "Złotą Małpę" - Powiat Wodzisławski

Wodzisławskie Starostwo po raz drugi otrzymało „Złotą Małpę”

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. już po raz drugi zostało nagrodzone za podejmowanie aktywnych i skutecznych działań na rzecz rozwoju cyfrowego.

W tegorocznej edycji nagrody o statuetkę „Złotej Małpy” wodzisławskie Starostwo zwyciężyło w kategorii Lider Cyfrowej Administracji, w której nagrody są przyznane odrębnie gminom miejskim, miejsko-wiejskim, wiejskim i powiatom ziemskim. Jury konkursu powołane przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oceniało skuteczność, kompleksowość i innowacyjność działań samorządów m.in. w takich obszarach, jak: kontakty online z mieszkańcami, modernizacja urzędu, edukacja cyfrowa, teleinformatyka w ochronie zdrowia, czy cyfrowa szkoła.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczystość wręczenia nagród miały miejsce 19 czerwca br. podczas 17. konferencji Miasta w Internecie. Nagrodę z rąk Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boniego odebrał Starosta Wodzisławski Tadeusz Skatuła, który podkreślił, że dostrzeżenie i docenienie naszego powiatu przez profesjonalne jury i to w najbardziej prestiżowym konkursie z zakresu e-administracji w Polsce jest wielkim wyróżnieniem.

Choć jestem daleki od popadania w euforię jeśli idzie o stan informatyzacji naszych urzędów widziany z perspektywy mieszkańca chcącego coraz więcej spraw załatwić online, to jednak muszę przyznać, że w naszym Starostwie robimy wiele, aby tym oczekiwaniom sprostać. I chodzi nie tylko o liczbę, tempo czy jakość załatwiania spraw poprzez Internet, ale też o dotarcie do mieszkańców z informacją o naszej działalności – powiedział Tadeusz Skatuła.

Deklarował też, że otrzymana nagroda jeszcze bardziej zmobilizuje urzędników wodzisławskiego Starostwa: – Ta nagroda jest dla nas zachętą, aby tytuł Lidera Administracji Cyfrowej, jaki otrzymaliśmy, w jeszcze większym stopniu wypełnić należytą treścią ku zadowoleniu mieszkańców powiatu.

Warto przypomnieć, że po raz pierwszy Złotą@ Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. otrzymało w 2009r. w kategorii Samorządowy Lider Elektronicznej Administracji. Można więc powiedzieć, że nasz urząd otrzymał nagrodę drugi raz z rzędu. Zgodnie bowiem z regulaminem konkursu laureaci ubiegłych edycji nie mogą się ubiegać o nagrodę w okresie 3 lat od uzyskania nagrody.