Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisławska „Budowlanka” po raz kolejny najlepszą szkołą budowlaną w kraju! - Powiat Wodzisławski

Wodzisławska „Budowlanka” po raz kolejny najlepszą szkołą budowlaną w kraju!

Uczniowie wodzisławskiej „Budowlanki” przyzwyczajali nas już do tego, że osiągają najwyższe laury w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Nie ma się więc czemu dziwić, bo po raz kolejny udowodnili, że nie mają sobie równych w całej Polsce.

W tegorocznych zawodach stopnia centralnego, które odbyły się od 14 do 16 kwietnia w Ostrzeszowie rywalizowało 86 zawodników z 45 szkół z całej Polski, w tym 5 uczniów z Technikum nr 3 w ZST w Wodzisławiu Śląskim. Przygotowani przez Tomasza Wardengę uczniowie nie dali szans swoim rywalom i zajęli dwa pierwsze miejsca na podium. Pierwsze miejsce zajął Adam Katryniok, a drugie Paweł Górecki. Tuż za podium na czwartym miejscu uplasowała się Patrycja Stukator. Laureatami olimpiady zostali również Martyna Szwarc (17. miejsce) i Artur Sitko (21. miejsce).

Indywidualne sukcesy całej piątki zaowocowały tym, że w klasyfikacji drużynowej Zespół Szkół Technicznych okazał się najlepszy w kraju. Uczniowie „Budowlanki” wyprzedzili o 62 punkty rankingowe Zespół Szkół Budowlanych Nr 1 w Krakowie, o 102 punkty Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu i o 165 punktów Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych i Licealnych im. Stanisława Nowakowskiego w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy!