Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisławscy policjanci podsumowali miniony rok - Powiat Wodzisławski

Wodzisławscy policjanci podsumowali miniony rok

W poniedziałek (30.01) w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim odbyła się roczna narada służbowa, podsumowująca działania wodzisławskich mundurowych w 2016 roku. W spotkaniu udział wziął m.in. zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach oraz władze powiatu i miasta.

Głównym tematem narady było omówienie wyników pracy wodzisławskiej Policji za 2016 rok. Przedstawione zostały również priorytety, które policjanci będą realizować w roku bieżącym. W spotkaniu podsumowującym ubiegły rok udział wzięli: zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Piotr Kucia, starosta Ireneusz Serwotka, przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Wala, prezydent miasta Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca, a także kierownictwo i funkcjonariusze miejscowej komendy.

Naradę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Jarosław Grudziński, który przywitał zaproszonych gości oraz przedstawił program spotkania. Następnie szef wodzisławskich policjantów omówił miniony rok w oparciu o zestawienia statystyczne. Dodatkowo przedstawił zmiany, jakie nastąpiły w komendzie w 2016 r., m.in remont budynku i polepszenie warunków pracy policjantów, otwarcie pierwszej w Polsce strzelnicy multimedialnej oraz uruchomienie ogólnodostępnego alkomatu w poczekalni komendy.

O zabranie głosu poproszeni zostali także zaproszeni goście, którzy pozytywnie ocenili pracę wodzisławskich funkcjonariuszy, podziękowali za dotychczasową służbę i zapewnili o dalszej współpracy z policjantami. Komendant Piotr Kucia, stwierdził, że wyniki osiągnięte przez wodzisławskich stróżów prawa w 2016 roku są na bardzo dobrym poziomie, ale jednocześnie przypomniał, że w pracy policji najistotniejsze są odczucia obywateli i jeśli mieszkańcy czują się bezpiecznie w swoim mieście to znaczy, że policjanci dobrze wykonują swoją pracę.

Kończąc spotkanie, komendant Grudziński podziękował samorządowcom za udzielone wsparcie finansowe dla policji. Część pozyskanych środków oraz środki budżetowe pozwoliły na zakup nowych radiowozów. Szef wodzisławskiej komendy pokreślił, że w dalszym ciągu policjanci będą zwalczać przejawy przestępczości i nie spoczną w działaniach zmierzających do utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Podziękował też wszystkim policjantom za rzetelnie pełnioną służbę.

Tekst i foto dzięki uprzejmości KPP w Wodzisławiu Śl.; opracowanie WPR