Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Starosta uhonorowany przez policję - Powiat Wodzisławski

Starosta uhonorowany przez policję

Podczas obchodów Święta Policji Starosta Wodzisławski Tadeusz Skatuła został odznaczony Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Policji nadanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych.

W piątek, w wodzisławskim garnizonie odbył się uroczysty apel z okazji nadchodzącego Święta Policji połączony z oficjalnym otwarciem Komisariatu Policji w Gorzycach po kompleksowej modernizacji. Podczas uroczystości 87 policjantów z rąk Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim mł. insp. Krzysztofa Justyńskiego odebrało nominacje na wyższe stopnie służbowe. Wyróżnionych listami honorowymi zostało również pięciu pracowników korpusu służby cywilnej. Ponadto Starosta Wodzisławski Tadeusz Skatuła oraz Prezydent Miasta Wodzisław Śląski zostali uhonorowani „Brązowymi Medalami Za Zasługi Dla Policji” nadanymi przez Minister Spraw Wewnętrznych Teresę Piotrowską. Zarówno szef śląskiego garnizonu, jak i przedstawiciele władz lokalnych skierowali do wodzisławskich policjantek i policjantów podziękowania za codzienną służbę, rzetelność, poświęcenie i profesjonalizm. Nie zabrakło również życzeń pomyślności i sukcesów w dalszej służbie. Uroczystą galę uświetniła Orkiestra KWP w Katowicach oraz kompania reprezentacyjna śląskiej policji.

Podczas drugiej części uroczystości oficjalnie został otwarty wyremontowany Komisariat Policji w Gorzycach. Modernizacja gorzyckiego komisariatu rozpoczęła się pod koniec 2013 roku. Remont miał charakter kompleksowy, objął m.in. ocieplenie i wykonanie nowej elewacji budynku, wymianę pokrycia dachowego, kompleksowe odnowienie pomieszczeń biurowych i poddasza użytkowego, wymianę stolarki drzwiowej, wymianę instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej oraz centralnego ogrzewania. W nowym obiekcie zainstalowano również monitoring oraz instalację alarmową. Zakupiono także całość sprzętu i wyposażenia meblowego pomieszczeń biurowych. Kompleksowa modernizacja Komisariatu Policji w Gorzycach wykonana była w ramach ogólnopolskiego programu standaryzacji komend i komisariatów. Koszt przeprowadzonej inwestycji wyniósł ponad 1mln 24 tyś zł. Środki finansowe na tą inwestycję w większości pochodziły z budżetu Komendy Głównej Policji. Inwestycja ta była również współfinansowana przez Gminy Godów, Gorzyce oraz Lubomię, które wspólnie przekazały na ten cel kwotę 100 tys. zł. Remont gorzyckiego komisariatu, kwotą ponad 91 tys. zł, wsparł również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.