Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisławscy policjanci mają nowego komendanta i „nową” komendę - Powiat Wodzisławski

Wodzisławscy policjanci mają nowego komendanta i „nową” komendę

W piątek, 22 lipca, na terenie Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji połączony z ceremonią oddania do użytku gruntownie zmodernizowanego budynku komendy oraz oficjalnym powołaniem Jarosława Grudzińskiego na stanowiska szefa wodzisławskiej policji.

Tegoroczne obchody Święta Policji w Wodzisławiu Śląskim odbyły się na dziedzińcu wyremontowanego budynku Komendy Powiatowej Policji. W uroczystości wzięli udział m.in.: do niedawna Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śl., a obecnie Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach Krzysztof Justyński, jego zastępca Piotr Kucia, starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka, przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Wala, a także włodarze gmin z terenu powiatu.

Podczas apelu komendant Justyński przekazał Jarosławowi Grudzińskiemu nominację na stanowisko komendanta powiatowego policji i awans na stopień młodszego inspektora. Obaj komendanci wspólnie wręczyli też 90 pracownikom wodzisławskiej komendy awanse i wyróżnienia. Życzenia i gratulacje z tej okazji policjantom złożył m.in. starosta i przewodniczący rady powiatu.

Po okolicznościowych przemówieniach dokonano oficjalnego otwarcia budynku komendy. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach Krzysztof Justyński, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach Piotr Kucia, Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim Jarosław Grudziński, Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka, Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca oraz radny Sejmiku Województwa Śląskiego Bronisław Karasek. Zmodernizowana siedziba wodzisławskiej policji została wcześniej poświęcona przez ks. dziekana Janusza Badurę.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, wszyscy mogli zwiedzić odnowione pomieszczenia komendy. Przygotowano też pokaz sprzętu policyjnego. Dla najmłodszych nie lada atrakcją okazał się Sznupek – maskotka ufundowana przez miasto Wodzisław Śląski.