Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śl.: Zapraszamy na Noc Teatrów - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śl.: Zapraszamy na Noc Teatrów

Stowarzyszenie Nasz Wodzisław zaprasza mieszkańców powiatu 9 września do udziału w Wodzisławskiej Nocy Teatrów.

Noc Teatrów, jak co roku, rozpoczniemy  na Małym Rynku, gdzie o 17.00 wystąpi znany już z pierwszej edycji – Teatr Barnaby z Gdańska z marionetkowym przedstawieniem „Kot w butach” – informuje Zofia Bornikowska.

Na kolejne przedstawienie organizatorzy zapraszają o 18.00 na podwórku przy ulicy Aptecznej. Przed wodzisławską publicznością wystąpi aktor z Lublina – Przemysław Gąsiorowicz w wielokrotnie nagradzanym monodramie „Gombrotypy”.

Dzięki gościnności księdza prałata Bogusława Płonki z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, o godzinie 19.00 na parkingu przed probostwem, wystąpią aktorzy Teatru Naumionego z Ornontowic. Ten amatorski teatr, dzięki sztuce „Kopidoł”, zaprezentowanej w ramach projektu „Teatr Polska”, znany jest już w całym kraju. Pierwszy raz w ramach Nocy Teatrów, w plenerach starego miasta, wodzisławianie zobaczą  sztukę po śląsku i o Śląsku, będącą wzruszającą  i jednocześnie zabawną  komedią w temacie pogrzebowym.

W ramach upamiętnienia 760 rocznicy powstania miasta Stowarzyszenie Nasz Wodzisław zaprasza wraz z Prezydentem Miasta i wodzisławskim Muzeum, na plenerowe widowisko „Legenda wodzisławska”, które odbędzie się o godzinie 20.15 przed Muzeum. Sztukę,  obfitującą w spektakularne efekty specjalne, zrealizują w koprodukcji: młodzi z Classic Ballanga Teatr z Wodzisławia oraz Manufaktura Artystyczna Pi-Art z Rydułtów.

Goszczony na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą Teatr Gry i Ludzie z Katowic zagra „Balladę o Janie Wnęku”. Przedstawienie w widowiskowej scenografii i w poetyckiej oprawie, łączące w sobie elementy pantomimy z szeroko rozumianym teatrem ruchu, będziemy mogli zobaczyć o godzinie 21.00 na Rynku.

Niespodzianką dla mieszkańców będzie niewątpliwie teatr tańca w stylu hip-hop. Na podwórku przy ulicy Średniej o 22:20 wystąpi ze spektaklem „Unity” grupa  METRO z Zabrza.

Z kolei przy ulicy Minorytów (naprzeciw kościoła ewangelickiego) artyści rodzimego Classic Ballanga Teatr wystawią „Matkę” Witkacego. Sztuka, przeznaczona dla dorosłej publiczności, rozpocznie się o godzinie 22.40 w klimatycznej przestrzeni dwóch ceglanych ścian.  Przedstawienie w tragikomicznej konwencji porusza uniwersalne problemy społeczne.

Serdecznie zapraszamy!