Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śl.: Wieczór poetycko - malarski Brygidy Simki - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śl.: Wieczór poetycko – malarski Brygidy Simki

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na wieczór poetycko - malarski Brygidy Simki "Zwykły człowiek - żyje prawdziwym życiem..." 23 listopada 2017, godz.17.30. SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Wstęp wolny!

BRYGIDA SIMKA – katowiczanka z urodzenia, obecnie mieszka w Zebrzydowicach, gdzie  pokochała piękno Śląska Cieszyńskiego. Uprawia różne formy plastyczne: rysunek, grafika, akwarela, pastele, a w szczególności malarstwo olejne. Jej grafiki zdobią okładki książek, głównie almanachów, w których znajduje się również jej poezja. Uczestniczy w plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych, wystawach i konkursach. Obrazy swoje prezentowała na 95 wystawach zbiorowych oraz 15 wystawach indywidualnych. W malarstwie utrwala od zapomnienia stare chaty, architekturę miast, konie, ludzi. Jedną z jej pasji jest ceramika artystyczna. Prace jej można zobaczyć na wystawach, w szczególności za granicą: Czechy, Słowacja, Węgry.

Swoje wewnętrzne przeżycia i refleksje wyraża w poezji. Jej wiersze znalazły się na stronach almanachów poetyckich oraz antologii współczesnej. Otrzymała kilka nagród. Poetycko zadebiutowała w „Sejmiku poetyckim pod Diablą Górą” w Bukownie (1997), gdzie otrzymała nagrodę „Srebrnego Liścia Bukowego”  za wiersz  Kroki. Pod tym tytułem wydała swój zbiorek poetycki (2013),uzupełniając go własnymi grafikami. Jej wiersze znalazły się na stronicach antologii poezji współczesnej „Czerwienią krzyczą maki” (1999), w almanachu „Moja tęsknota wiosenna”, oraz „Zagraj nam skrzypeczku”. W wolnych chwilach dla relaksu, uzupełnia swą twórczość haftem krzyżykowym, kaszubskim, koronkami koniakowskimi, co oprócz malarstwa, rzeźby i  poezji – jej wielka pasja!