Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śl.: O Witkacym w bibliotece i galerii... handlowej - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śl.: O Witkacym w bibliotece i galerii… handlowej

Stowarzyszenie Nasz Wodzisław wraz z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszają 8 września na spotkanie z wybitnymi znawcami twórczości Witkacego - Markiem Średniawą i Natalią Kruszyną.

Marek Średniawa jest jednym z założycieli Instytutu Witkacego. Z kolei Natalia Kruszyna – autorką książek „Pałam chęcią rysowania Jej Asymetrii… Witkacy” oraz „Witkacy i kobiety. Nienasycenie”, a także kuratorką wystawy portretów Witkacego w Muzeum Historii Katowic.

To spotkanie to niepowtarzalna okazja poszerzyć wiedzę o genialnym, wszechstronnym artyście, jakim był Witkacy. Stale intrygujący temat, jakim są „Kobiety Witkacego”, znane tylko nielicznym anegdoty z jego życia, a także najnowsze, najświeższe, fascynujące odkrycia dotyczące biografii Stanisława Ignacego Witkiewicza – wszystko to w sali konferencyjnej MiPBP w Wodzisławiu Śląskim w piątek 8 września o godzinie 18.00.

Dzień później, 9 września, w galerii „Karuzela”, w godz. 11:00 – 16:30, będzie można zobaczyć wystawę prac portretowych wykonanych przez Grupę Twórczą „Pasja” z Radlina.