Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śl.: Dragonowie w Galerii TMZW - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śl.: Dragonowie w Galerii TMZW

„MALARSKIE PASJE DRAGONÓW” tak można nazwać wystawę w galerii Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej „Art Wladislavia” zorganizowanej w czerwcu 2017 roku.

Tym razem galeria wodzisławskich twórców ukazuje malarstwo wodzisławian Barbary i Jerzego Dragonów i ich wnuczek Natalii i Magdy. Niezwykle barwne obrazy, pełne ciepła i nostalgii, zachwycą każdego zwiedzającego. Na niewielkiej przestrzeni Galeria prezentuje 50 prac wykonanych różnymi technikami malarskimi. Warto podkreślić, że autorzy nie ukończyli żadnych kursów, czy szkół artystycznych. Są samoukami w tej dziedzinie. Dopiero od niedawna zostali uczestnikami warsztatów plastycznych zorganizowanych w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wodzisławiu Śląskim.

Jako pierwszy zaczął tworzyć swoje obrazy pan Jerzy, pochodzący z Jaworzynki. Nic więc dziwnego, że w jego twórczości dominuje tematyka góralska. Piękne widoki gór, stare chaty i przyroda przypominają twórczość Nikifora Krynickiego. Pani Barbara zabrała się za malowanie 12 lat później od męża. Jednak prace autorki cechuje niezwykła precyzja i dbałość o szczegóły. Dobrane kolory i zamiłowanie do piękna nadają jej obrazom niezwykły efekt. Niezwykłe wrażenie robią też obrazy Natalii i Magdy. Wystarczy popatrzeć na uśmiechniętą twarz dziewczynki czy zajączka. Niejedna osoba zwróci także uwagę na portret wykonany ręką młodej malarki.

Bogactwo otaczającego nas świata, postacie i nade wszystko urocze pejzaże dominują w twórczości artystów. Ale nie tylko. Na wystawie znajdziemy akcenty związane z historią Wodzisławia Śl. Możemy m.in. podziwiać romantyczną basztę na wodzisławskim Grodzisku.

Zapraszamy serdecznie do  galerii „Art Wladislavia” mieszczącej się na Rynku nr 20 w Wodzisławiu Śląskim już od 19 czerwca 2017 roku. Galeria czynna jest w poniedziałki i czwartki od godz. 11- 16. Wstęp bezpłatny!