POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 

Strona startowa Aktualności i wydarzenia, Czas wolny

Wodzisław Śl.: Akademia Bystrzaka w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w "Akademii Bystrzaka". Pierwsze zajęcia naborowe odbędą się w placówce 11 września br. o godzinie 16:00.

Masz w domu „genialne” dziecko? Chciałbyś wspierać jego rozwój i naturalną ciekawość świata? Twoja pociecha stale eksperymentuje z wodą, mydłem i papierem, stale coś testuje i sprawdza, interesuje go wszystko, co go otacza, uwielbia majsterkowanie, a jego ulubioną zabawą są łamigłówki? Wykorzystaj jego ciekawość i zapisz do „Akademii Bystrzaka”!

W działalności naszej placówki proponujemy ciekawe formy spędzania czasu i atrakcyjne zajęcia. Mam nadzieję, że nasza nowa propozycja trafi w gusta młodych mieszkańców miasta – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

To zajęcia, nie tylko dla małych naukowców, ale również dla tych, którzy mają trudności z efektywną nauką i tych, którym brakuje pewności siebie, mają kłopoty z koncentracją i kontrolowaniem swojego stresu. W atmosferze zabawy z pewnością rozbudzą swoją kreatywność. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki od 16:00 do 17:00.

Poprowadzi je Antoni Duda z Akademii Technicznej Małolata. Będą to podróżnicze kursy rozwoju intelektu dla dzieci szkolnych. Podczas „Akademii Bystrzaka” dzieci poznają różne techniki pamięciowe, przeprowadzą eksperymenty naukowe i doświadczenia oraz zdobędą wiedzę o otaczającym je świecie. Zajęcia trwają godzinę, a zapisać na nie można dzieci w wieku szkoły podstawowej. Do grupy można dołączyć w ciągu całego roku szkolnego. Koszt udziału w zajęciach wyniesie 50 złotych miesięcznie.

METODY WYKORZYSTYWANE PODCZAS ZAJĘĆ:

 • TECHNIKI PAMIĘCIOWE – efektywne zapamiętywanie z wykorzystaniem zmysłów (wzroku, słuchu, ruchu), jako naturalnych mechanizmów zapamiętywania,
 • ŁAMIGŁÓWKI UMYSŁOWE – usprawniające pracę mózgu,
 • MAPY MYŚLI – notowanie nielinearne usprawniające zapamiętywanie tekstu
 • ĆWICZENIA DRAMOWE – podnoszące umiejętności autoprezentacji i asertywności
 • DOŚWIADCZENIA I EKSPERYMENTY naukowe – rozbudzające ciekawość otaczającym światem,
 • elementy ARTETERAPII – uwalnianie się od zahamowań, wzmacnianie wiary we własne siły,
 • zabawy ROZLUŹNIAJĄCO – RELAKSACYJNE, zmniejszające poziom stresu z wykorzystaniem muzyki relaksacyjnej,
 • KINEZJOLOGIA EDUKACYJNA – koordynacja ciała i umysłu, zwiększająca efektywność pracy mózgu,
 • elementy RUCHU ROZWIJAJĄCEGO Weroniki Sherborne – ćwiczenia integracyjne uczące współdziałania w grupie oraz empatii,
 • INDYWIDUALNY STYL UCZENIA – trening poprawiający efektywność nauki, umożliwiający osiągnięcie lepszych wyników w szkole,
 • pedagogika zabawy KLANZY – dobre relacje i umiejętność współpracy.