Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śl.: 40-lecie Zespołu „Nie Dejmy Sie” - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śl.: 40-lecie Zespołu „Nie Dejmy Sie”

Artystyczna Rodzinka Seniorów „Nie Dejmy Sie” w tym roku obchodzi jubileusz 40-lecia pracy artystycznej. Z tej okazji, w sobotę 9 września o godz. 17:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się jubileuszowy koncert pt. „Z nami młodość z czasym godo już 40 lot”.

W repertuarze koncertu pojawią się niezmiennie pieśni i pieśniczki o Wodzisławiu Śląskim i regionie. Nie zabraknie wspomnień i nawiązań do historii zespołu. Podczas koncertu wystąpi prawie 30 artystów, śpiewaków i kapela. Gratką dla widzów będzie możliwość wspólnego śpiewania, dzięki tekstom wyświetlanym na ekranie. Pomysłodawcą i reżyserem koncertu jest Irena Sauer, założycielka grupy i jej długoletnia prowadząca. Kapelmistrzem w zespole jest Henryk Sosna.

– Artystyczna Rodzinka Seniorów „Nie Dejmy Sie” działająca w Wodzisławskim Centrum Kultury to jedna z czołowych grup amatorskiego ruchu kulturalnego seniorów województwa śląskiego. Jej istnienie jest szczególnie ważne dla miasta i regionu, gdyż przesłaniem zespołu jest przekazywanie oraz utrwalanie wśród pokoleń tradycji rodzimej kultury regionalnej, a szczególnie śląskiego folkloru – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Kto ma ochotę pobiesiadować i pośpiewać na śląską nutę, powinien wybrać się na wrześniowy koncert i miłe spotkanie w gronie miłośników śląskiej kultury do Wodzisławskiego Centrum Kultury. W intencji członków zespołu, w środę 6 września o godz. 18:00, odprawiona zostanie również msza św. dziękczynna w kościele pw. WNMP w Wodzisławiu Śląskim.