POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 

Strona startowa Aktualności i wydarzenia

„Wiosenne świętowanie” w Czyżowicach

Już po raz 34 odbyło się "Wiosenne świętowanie" czyli coroczne spotkanie przedstawicielek kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Gorzyce.

Licznie zgromadzone (15 marca) w czyżowickim Wiejskim Domu Kultury panie i zaproszonych gości powitała jak zawsze Elżbieta Kołek, przewodnicząca Gminnych Kół Gospodyń Wiejskich w Gorzycach. Po odśpiewaniu Hymnu Gospodyń Wiejskich podsumowano w formie prezentacji multimedialnej działalność KGW w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Imponujący dorobek gorzyckich gospodyń komplementował m.in. obecny na imprezie (wraz z przewodniczącym rady Eugeniuszem Walą), starosta Ireneusz Serwotka. W „Wiosennym świętowaniu” brali też udział przedstawiciele gminy: wójt Daniel Jakubczyk, przewodniczący rady gminy Krzysztof Małek, przedstawiciele biur poselskich i senatorskich z naszego regionu, a także radni powiatowi – Marek Rybarz i Tadeusz Skatuła, oraz byli wójtowie Gorzyc – Krystyna Durczok i Piotr Oślizło. Życzenia dla pań przekazali także przedstawiciele polonii z zaprzyjaźnionej, czeskiej Dolnej Lutyni.

Spotkanie uświetniły występy zespołów folklorystycznych m.in. Czyżowianek i Olzanek, oraz występ Karoliny Lazar.