Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wielki sukces młodej plastyczki z Wodzisławia na międzynarodowym konkursie - Powiat Wodzisławski

Wielki sukces młodej plastyczki z Wodzisławia na międzynarodowym konkursie

Magda Fidyka, uczennica czwartej klasy wodzisławskiego Liceum Plastycznego, znalazła się wśród 40 laureatów XX Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży - Toruń 2016.

To ogromny sukces, biorąc pod uwagę, że na konkurs wpłynęło ok. 9600 prac z całego świata. Magdę interesuje głównie grafika warsztatowa i tę specjalność wybrała w Liceum Plastycznym. Młoda artystka pogłębia też umiejętności w malarstwie, rysunku i grafice cyfrowej. Dzięki swojej pasji i wytrwałości poznaje zawiłości klasycznych technik graficznych, malarskich i rysunkowych. Swobodnie wypowiada się w technikach: intaglio-akwaforta, akwatinta czy sztych. Ponadto stosuje technikę cynkografii i technikę druku płaskiego – mokulito. Różnorodność zainteresowań i poznanych technik skutkuje ciekawymi i niebanalnymi pracami. Grafika wyróżniona na Biennale jest jedną z takich właśnie realizacji wykonaną w technice mokulito. Do konkursu Magdę przygotowywał Grzegorz Mitręga.