Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wielki sukces dziewczyn z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. - Powiat Wodzisławski

Wielki sukces dziewczyn z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl.

Po osiągnięciach chłopców w latach 2007-2010 – I miejsca, w roku 2010/2011 – III miejsca, dziewczęta z ZST w Wodzisławiu Śl. w roku szkolnym 2010/2011 Śl. zajęły IV miejsce, najwyższe w historii szkoły, w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty.

22 października w Tychach odbyła się uroczystość podsumowująca współzawodnictwo sportowe.  Delegacja szkoły wraz z dyrektorem Czesławem Pieczką na gali odebrała Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty i dyplom.

Dziewczęta największe sukcesy w finałach wojewódzkich odniosły w:  Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” (VI miejsce w Polsce), w narciarstwie klasycznym i sztafetowych biegach przełajowych.

Na szczególne uznanie zasługuje trzykrotne mistrzostwo Śląska (2009-2012) Soni Sokołowskiej w pchnięciu kulą.