Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Weź udział w podwójnych targach pracy - Powiat Wodzisławski

Weź udział w podwójnych targach pracy

Już jutro w Pszowie odbędą się Targi Pracy i Aktywizacji Zawodowej organizowane przez działające w powiecie wodzisławskim jednostki Ochotniczych Hufców Pracy. Z kolei w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wodzisławiu Śl. skorzystać będzie można z internetowych targów pracy przygotowanych przez Wojewódzkie Urzędy Pracy z Katowic i Krakowa.

Targi organizowane przez OHP adresowane są do osób bezrobotnych, poszukujących pracy, absolwentów i studentów, a także osób, chcących zmienić pracę lub kwalifikacje zawodowe.W ofercie m.in.

• oferty pracy lokalne i za granicą
  • warsztaty zawodoznawcze
  • oferty szkolenia kursowego, przekwalifikowania zawodowego
  • porady indywidualne z zakresu planowania kariery zawodowej, przedsiębiorczości, pozyskiwania środków finansowych na podjęcie działalności gospodarczej
  • porady prawne

Targi odbędą się 20 października od 10:00 do 12:00 na sali gimnastycznej ZSP w Pszowie przy ul. Traugutta 32. Honorowy patronat nad Targami objął starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka oraz burmistrz Pszowa Katarzyna Sawicka-Mucha. Wstęp wolny.

Tego samego dnia na Internetowe Targi Pracy zapraszają przed komputery urzędy pracy. To już druga edycja wydarzenia organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach. Głównym celem jest ułatwienie nawiązania kontaktu osób poszukujących pracy z pracodawcami oraz instytucjami wspierającymi swobodny przepływ pracowników w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W dniu targów zarówno wystawcy, jak i poszukujący pracy będą mieli możliwość prowadzenia video rozmów oraz czatów, a także obejrzenia prezentacji o tematyce związanej z mobilnością zawodową, którym będzie towarzyszył czat publiczny.

Ponadto doradcy sieci Eures z wybranych państw europejskich będą udzielać porad oraz informacji na temat warunków życia i pracy w danym kraju. Udział w targach jest doskonałą okazją do promocji firmy oraz ofert pracy w całej Europie.

Aby wziąć udział w targach, wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Zaleca się także posiadanie kamerki internetowej, mikrofonu i słuchawek, aby móc swobodnie porozmawiać podczas indywidualnych rozmów on-line z potencjalnym przyszłym pracodawcą lub jego przedstawicielem. Kandydaci powinni posługiwać się językiem angielskim lub niemieckim, aby móc porozumieć się z zagranicznymi pracodawcami bez pomocy tłumacza.

Targi będą odbywać się 20 października w godz. 9.00-15.00 na platformie internetowej www.europeanjobdays.eu. Osoby poszukujące pracy, które nie posiadają dostępu do komputera oraz sieci Internet będą mogły skorzystać ze stanowiska komputerowego, jakie przygotuje Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim. Wystarczy zgłosić ten fakt pod numerem telefonu: 32/459 29 85.

targi-pracy-onlinetarki-pracy