Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Walentynkowy koncert charytatywny w Ekonomiku - Powiat Wodzisławski

Walentynkowy koncert charytatywny w Ekonomiku

14 lutego 2017 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim odbyła się dziewiąta edycja Koncertu Charytatywnego pod hasłem: „Otwórzmy nasze serca”.

Główną ideą imprezy jest niesienie pomocy potrzebującym. W tym roku uczniowie i nauczyciele wodzisławskiego Ekonomika swoją opieką i wsparciem otoczyli Nikolę Gościniak, która cierpi na rzadką chorobę genetyczną: Rdzeniowy Zanik Mięśni (SMA). Dziewczynka, jej rodzina oraz wolontariusze ja wspierający byli gośćmi honorowymi imprezy.

Podczas koncertu zaprezentowano utwory muzyczne, skecze kabaretowe i układy taneczne, których poziom artystyczny był bardzo wysoki. Wykonawcy zaprezentowali zróżnicowany repertuar, dostarczając publiczności dużą dawkę humoru i dobrej zabawy. Na scenie wystąpili utalentowani artystycznie uczniowie szkoły pod opieką nauczycieli: Eweliny Kluczyńskiej (pomysłodawczyni cyklu koncertów), Kornelii Granackiej-Trzaski, Adrianny Garbulowskiej-Gulec i Anny Błońskiej.

W tym roku koncert połączony był ze szkolnymi walentynkami. Z tego powodu konferansjerzy w trakcie imprezy przekazywali walentynkowe życzenia i dedykacje.

Udział w imprezie był dla wielkim przeżyciem dla Nikoli i jej rodziny. Koszty jej leczenia i rehabilitacji są na tyle wysokie, że potrzebna jest każda pomoc do czego wszystkich zachęcamy. Pomóc można np. przekazując swój jeden procent podatku.