POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 

Strona startowa Aktualności i wydarzenia

W PCKZiU rusza budowa siłowni na świeżym powietrzu

W szkołach ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego już po zakończeniu wakacji nadal realizowane są kolejne inwestycje. Obiekty szkolne są remontowane, powstają nowe pracownie, a także wzbogacana jest baza sportowa.

 

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl. ruszyła budowa siłowni na świeżym powietrzu oraz placu do sportów lekkoatletycznych. Umowę w tej sprawie z Zakładem Produkcyjno Remontowo Budowlanym Artur Marcinek z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim podpisano w miniony poniedziałek 11 września. W podpisaniu umowy w siedzibie PCKZiU ze strony Powiatu brał udział starosta Ireneusz Serwotka oraz dyr szkoły Danuta Mielańczyk.

Zgodnie z planami przy szkole ma zostać wykonana m.in. zeskocznia do skoku w dal z torem poliuretanowym, siłownia zewnętrzna, stół do tenisa stołowego, a także plac do street workoutu. Dodatkowo obiekt zostanie wyposażony w oświetlenie, dzięki któremu będzie możliwe korzystanie z niego nawet po zapadnięciu zmroku.

Koszty wykonywanych prac to ponad 414 tys zł.

Termin realizacji : 31.10.2017 r.

O inwestycji mówi dyr Danuta Mielańczyk:

 

Starosta Ireneusz Serwotka podkreślił udział szkoły w powstaniu koncepcji tej inwestycji:

 

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków budżetu Powiatu Wodzisławskiego oraz dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Plany ilustrują wizualizacje: