Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Vladislavia ma już 35 lat! - Powiat Wodzisławski

Vladislavia ma już 35 lat!

Wczoraj na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury odbył się wyjątkowy koncert zorganizowany z okazji jubileuszu XXXV lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Vladislavia".

W wydarzeniu wziął udział wicestarosta Grzegorz Kamiński, który podziękował członkom Zespołu za rozsławianie i promowanie kultury ludowej naszego powiatu na całym świecie. W imieniu władz powiatu złożył też najlepsze życzenia kolejnych sukcesów i pięknych jubileuszy. W okolicznościowym liście skierowanym do uczestników uroczystości przez starostę Ireneusz Serwotkę podkreślono też ogromne zasługi założycielki i liderki zespołu, wielkiego autorytetu, lokalnej legendy oraz wybitnej znawczyni folkloru – nie tylko naszego regionu, ale i innych terenów Polski Wandy Bukowskiej, której nie mogło zabraknąć podczas jubileuszowego koncertu.

Z okazji jubileuszu Zespół Pieśni i Tańca „Vladislavia” zabrał publiczność w taneczną podróż przez różnorodne regiony 25 czerwca. „Z Wodzisławia przychodzimy…” to tytuł jubileuszowego koncertu i także fragment słów poloneza skomponowanego przez Stanisława Żebroka specjalnie dla wodzisławskiej grupy, od którego tancerze rozpoczęli  na scenie świętowanie 35 lat pracy artystycznej. W Wodzisławskim Centrum Kultury wystąpiło ponad 120 artystów w prawie 30 różnych strojach. Była to okazja do wspomnień, docenienia instruktorów, jak i tancerzy, którzy z zespołem związani są najdłużej. Przed koncertem odbyła się msza święta w intencji zespołu, zaś w Rodzinnym Parku Rozrywki jego przedstawiciele zasadzili jawor – drzewo, które ma symbolizować fakt, że Vladislavia łączy pokolenia.

Foto dzięki uprzejmości Magdaleny Szymańskiej z „Gazety Wodzisławskiej”.