Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski VII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich - Powiat Wodzisławski

VII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

Po raz siódmy, w terminie od 26 maja do 1 czerwca, organizowany jest Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, w ramach którego rozegrany zostanie XXI Sportowy Turniej Miast i Gmin.

Głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych obywateli, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

Sportowy Turniej Miast i Gmin jest Polską wersją Światowego Dnia Sportu – Challenge Day, organizowanego corocznie przez TAFISA ( The Association For International Sport for All) w ostatnią środę maja. W imprezie międzynarodowej zgłoszone miasta losowane są w pięciu grupach, w zależności od liczby mieszkańców, a rywalizacja odbywa się w parach. Jedynym kryterium oceny jest procent liczby startujących do liczby mieszkańców danego miasta. Challenge Day do tej pory rozgrywany jest na tych samych zasadach.

W latach 2009-2014 Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki organizowała Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, w ramach którego rozgrywane były kolejne edycje Sportowego Turnieju Miast i Gmin. W ubiegłorocznym VI Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich – XX Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2014 – objęty Patronatem Honorowym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, sklasyfikowano 452 miasta i gminy, które zorganizowały imprezy turniejowe dla ponad 1 mln osób.

Szczegółowe informacje zostały zamieszczone w REGULAMINIE.