Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uwaga! Utrudnienia na ul. Granicznej w Lubomi - Powiat Wodzisławski

Uwaga! Utrudnienia na ul. Granicznej w Lubomi

Przez cały dzisiejszy dzień (wtorek 13 maja) do odwołania na odcinku drogi powiatowej nr 3512 S – ul. Granicznej w Lubomi obowiązuje ograniczenie prędkości. Kierowcy muszą też liczyć się z utrudnieniami spowodowanymi koniecznością usunięcia skutków wczorajszego zdarzenia drogowego.

W poniedziałek, 12 maja, ok. godz. 16:00, samochód osobowy, dokonując manewru cofania, uderzył w samochodów ciężarowy, uszkadzając jego zbiornik paliwa. Na drogę wydostało się ok. 300 l oleju napędowego. Do godzin nocnych trwała akcja neutralizacji substancji przy użyciu piasku i chemikaliów przez straż pożarną. Ostatecznie w godzinach późnowieczornych obecny na miejscu starosta Tadeusz Skatuła warunkowo dopuścił drogę do ruchu, polecając równocześnie ograniczyć prędkość oraz ustawić na jezdni znaki ostrzegawcze.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych służby drogowe kontynuują prace związane z oczyszczeniem jezdni i zwiększeniem jej szorstkości. Apelujemy więc do wszystkich kierowców o ostrożność i wzmożoną czujność.