Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uwaga! Ulica Skrzyszowska w remoncie - Powiat Wodzisławski

Uwaga! Ulica Skrzyszowska w remoncie

Trwa remont ostatniego odcinka ul. Skrzyszowskiej w Wodzisławiu Śl.

Kierowcy poruszający się ul. Skrzyszowską w rejonie wodzisławskiej dzielnicy Wilchwy od kilku dni mogą napotkać ekipy drogowe. Trwa bowiem modernizacja nawierzchni ostatniego, prawie półkilometrowego, odcinka jezdni. Wybudowano już chodnik w rejonie skrzyżowania pięciu dróg, tzw. Rynkocza, a także sfrezowano nawierzchnię.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. z Raciborza, które w przetargu złożyło najkorzystniejszą ofertę. Za wykonaną inwestycję otrzyma 170 tys. zł. Planowany termin zakończenia prac to druga połowa października.

Obecnie na drodze obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. W momencie przystąpienia do wykonania warstwy ścieralnej nawierzchni droga zostanie jednak zamknięta całkowicie dla ruchu. Drogowcy obiecują jednak, że wyłączenie drogi z użytkowania potrwa jeden dzień, a jego celem jest równoczesne wyłożenie asfaltu na całej szerokości jezdni, bez tzw. szwu, który często okazuje się technologicznie najsłabszym elementem drogi.