Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uwaga na roztopy! Woda miejscami zalewa drogi - Powiat Wodzisławski

Uwaga na roztopy! Woda miejscami zalewa drogi

Z powodu roztopów na niektórych drogach powiatowych powstają spore zalewiska. Są one na bieżąco usuwane, ale prosimy kierowców o maksymalną ostrożność, a mieszkańców - o zgłaszanie powstających rozlewisk.

Wykrzyknik

Najgorsza sytuacja panuje w rejonie ul. Mickiewicza w Lubomi, gdzie wody roztopowe z pól przelewają się w dużych ilościach przez drogę, zalewając prywatne posesje położone niżej i niszcząc infrastrukturę drogową. Ekipy Powiatowego Zarządu Dróg na bieżąco starają się eliminować zagrożenie, m.in. poprzez budowanie zapór i tam z worków wypełnionych piaskiem. Prosimy jednak kierowców o zachowanie maksymalnej ostrożności. Drogi mogą być śliskie, a ich podbudowy – uszkodzone.

W przypadku stwierdzenia zalewisk na drogach powiatowych prosimy mieszkańców o kontakt z całodobowymi numerami alarmowymi Powiatowego Zarządu Dróg w Syryni:

• tel. stacjonarny (całodobowo,7 dni w tygodniu): 32 451-74-15, 32 451-76-07 wew. 25,
• tel. komórkowy (całodobowo, 7 dni w tygodniu): 515-509-955