Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przypominamy, że od dzisiaj obowiązują zmiany na drogach i w komunikacji PKS - Powiat Wodzisławski

Przypominamy, że od dzisiaj obowiązują zmiany na drogach i w komunikacji PKS

Dzisiaj rozpoczyna się przebudowa ulicy Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim. Oznacza to zmianę organizacji ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. 26 Marca (Rondo Nowomiejskie) do skrzyżowania z ulicą Leszka. Zmiany dotyczą też ul. Piotrowickiej w Skrbeńsku, a także komunikacji PKS.

robotnicy drogowi remontujący jezdnię foto. Grzegorz Skibka
Zgodnie z planami wykonawcy, do końca wakacji wyłączony z ruchu będzie jeden pas ruchu ul. Radlińskiej, a na drodze obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy w kierunku dzielnicy Radlin II. Apelujemy do kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na obowiązujące oznakowanie.
Od dzisiaj też przez około 2 tygodnie zamknięty dla ruchu będzie odcinek ul. Piotrowickiej w Skrbeńsku od skrzyżowania z ul. Poprzeczną do granicy państwa.
Dzisiaj też weszły w życie zmiany w rozkładzie jazdy powiatowej komunikacji obsługiwanej przez PKS w Raciborzu. Największe zmiany nastąpią na trasach w kierunku Krostoszowic, Skrzyszowa i Godowa. Zlikwidowana zostanie linia 39 Wodzisław Śl. – Jastrzębie-Zdrój, natomiast więcej będzie kursów na linii 38 Wodzisław Śląski – Godów –Gołkowice.  Szczegóły dotyczące  odjazdów autobusów ze wszystkich dworców i przystanków objętych komunikacją można znaleźć na naszej stronie w zakładce ,,rozkłady jazdy autobusów’’.

Przypominamy także uczniom, którzy zakupili bilet miesięczny na czerwiec, że na jego podstawie mogą podróżować  przez całe wakacje nie tylko na wyznaczonej na nim trasie, ale również we wszystkich kierunkach w ramach komunikacji powiatowej.