Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uwaga absolwenci gimnazjów! Już jutro wyniki rekrutacji - Powiat Wodzisławski

Uwaga absolwenci gimnazjów! Już jutro wyniki rekrutacji

Już jutro, o godz. 10.00, szkoły ponadgimnazjalne ogłoszą wyniki swojego naboru. Żeby poznać wyniki rekrutacji wcale nie trzeba zjawiać się osobiście w szkole.

Jutro ogłoszenie list kandydatów z podziałem na oddziały. System ostatecznie dokona przydziału miejsc w szkołach ponadgimnazjalnych. Kandydat może przez Internet zapoznać się z wynikami naboru. Jeśli w swoim formularzu zgłoszeniowym wybrał opcję i podał nr tel. komórkowego, dostanie taką informacje SMS-em.

Do 5 lipca kandydat sprawdza, do której szkoły został przyjęty i zanosi do niej oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu.
Jeżeli natomiast nazwisko kandydata nie znajdzie się na żadnej z list – to jeszcze nic straconego. 6 lipca zostanie podana  pełna informacja o wolnych miejscach w szkołach.

Mamy jednak nadzieję, że z tej ewentualności nie będzie korzystał nikt z kandydatów i że wszyscy absolwenci szkół gimnazjalnych dostaną się do szkoły, w której chcieli kontynuować swoją naukę.

Trzymamy za wszystkich kciuki!