Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Usługi rynku pracy dla młodzieży - Powiat Wodzisławski

Usługi rynku pracy dla młodzieży

Zapraszamy osoby w wieku 15-25 lat i nieaktywne zawodowo, które poszukują zatrudnienia bądź chcą usprawnić swoje umiejętności w poszukiwaniu pracy do korzystania z usług Młodzieżowego Centrum Kariery w Pszowie oraz Punktów Pośrednictwa Pracy w Radlinie i Wodzisławiu Śląskim.

Na terenie powiatu wodzisławskiego funkcjonują trzy stacjonarne formy organizacyjne poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy dla młodzieży, które powstały w ramach projektu unijnego „OHP jako realizator usług rynku pracy”. Są to: Młodzieżowe Centrum Kariery w Pszowie oraz Punkty Pośrednictwa Pracy w Radlinie i Wodzisławiu Śląskim.

Głównym założeniem działalności tych jednostek jest wparcie młodych osób, przede wszystkim w wieku 15-25 lat, w odnalezieniu się na rynku pracy. Inicjatywa ma na celu ułatwienie dostępu  młodzieży  poszukującej pracy, bezrobotnej, uczniom ostatnich klas szkół średnich oraz studentom do usług z zakresu poradnictwa zawodowego i informacji o rynku pracy, a tym samym zapobieganie bezrobociu młodzieży poprzez przygotowanie jej do wejścia na rynek pracy.

Punkty pośrednictwa pracy działają w Wodzisławiu Śl. oraz w Radlinie. Natomiast Młodzieżowe Centrum Kariery świadczy usługi w Pszowie. Pszowskie centrum zajmuje się poradnictwem zawodowym, a więc m.in. pomocą w wyborze czy zmianie zawodu, badaniem zainteresowań i uzdolnień zawodowych, przygotowaniem do planowania kariery zawodowej, udzielaniem informacji o rynku pracy, możliwościach kształcenia i szkolenia oraz kształtowaniem umiejętności niezbędnych do poruszania się po rynku pracy. Spotkania z doradcą zawodowym mogą odbywać się zarówno w siedzibie centrum jak również z uczniami w szkołach. Pracownicy jednostek udzielają porad indywidualnych i prowadzą warsztaty grupowe, które przygotują młodzież do planowania kariery zawodowej. Wszystkie usługi świadczone przez jednostki są bezpłatne.

Młodzieżowe Centrum Kariery w Pszowie
44-370 Pszów, ul. Traugutta 1