Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Umowa na rozbudowę Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim podpisana - Powiat Wodzisławski

Do wiosny przyszłego roku w powiecie wodzisławskim ma powstać nowoczesna placówka kształcenia zawodowego.

26 czerwca 2013 r., została podpisana umowa z firmą wykonującą zadanie inwestycyjne  Powiatu Wodzisławskiego pn. „Rozbudowa i modernizacja Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śl.”. W imieniu powiatu podpisali ją Starosta Wodzisławski Tadeusz Skatuła oraz dyrektor PCKU Bożena Rączka. Wykonawcą inwestycji jest Zakład Produkcyjno–Remontowo-Budowlany Artura Marcinka z Wodzisławia Śl., który został wyłoniony w przetargu proponując cenę 4.087.478 zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to 15 marca przyszłego roku. W pierwszej kolejności w okresie wakacji letnich ma zostać przeprowadzona rozbudowa już istniejących pracowni szkoły, aby w nowym roku szkolnym uczniowie mogli  z nich korzystać.

Przypomnijmy, że inwestycja ta możliwa jest dzięki pozyskanemu przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013. W efekcie unowocześniona zostanie baza dydaktyczna kształcenia zawodowego nie tylko dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ale także osób dorosłych, które będą korzystać z oferty szkoleniowej placówki  w formie kursów kwalifikacyjnych na potrzeby rynku pracy.

W ramach przedsięwzięcia powstaną: warsztat obróbki mechanicznej, hala obrabiarek CNC, spawalnia, hala zawodów budowlanych, warsztat obróbki ręcznej, pracownia firmy symulacyjnej, pracownia techniczna, pracownia pomiarów, pracownia CAD i GRAFIKI (komputerowego wspomagania projektowania). Pracownie i warsztaty zostaną też wyposażone w nowoczesne urządzenia, maszyny i inny sprzęt dydaktyczny, dzięki którym korzystający z nich uzyskają wiedzę i umiejętności poszukiwane na rynku pracy.

Dodatkowo projekt obejmuje stworzenie zaplecza socjalnego (szatni, łazienek, ubikacji) oraz magazynu, który wykorzystywany będzie do przechowywania materiałów potrzebnych do prowadzenia zajęć praktycznych. Powstanie też nowy parking, plac manewrowy i droga dojazdowa.