POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 

Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Umowa na modernizację Kokoszyckiej podpisana!

Wczoraj podpisano umowę w sprawie przebudowy ul. Kokoszyckiej w Wodzisławiu Śląskim. Remont kilometrowego odcinka potrwa do końca wakacji.

W imieniu Powiatu umowę podpisał członek zarządu powiatu Leszek Bizoń oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Tomasz Wójcik. – To duża ulga, że po tylu perturbacjach udało się rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą – powiedział Leszek Bizoń.

Inwestycja będzie polegała na kompleksowej przebudowie odcinka drogi od skrzyżowania z ul. Radlińską do posesji nr 152. Zmodernizowany zostanie też fragment ul. Radlińskiej od skrzyżowania z ul. Kokoszycką do ronda św. Floriana. W sumie przebudowany zostanie kilometr drogi. W ramach przedsięwzięcia nie tylko wykonana zostanie nowa konstrukcja i nawierzchnia jezdni, ale wybudowana zostanie też kanalizacja deszczowa oraz chodniki i wjazdy do posesji. Dodatkowo wzmocniona zostanie skarpa oraz zbudowany mur oporowy.

Wykonawcą prac jest wyłonione w przetargu konsorcjum firm D-ART Damian  Ogrodowski i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INFRAGO z Jankowic. Wartość przedsięwzięcia to 2,26 mln zł.

Termin rozpoczęcia prac uzależniony jest od możliwości pozyskania infrastruktury niezbędnej do budowy kanalizacji deszczowej. Jeżeli wykonawca zdoła zakupić niezbędne elementy w tygodniu poświątecznym, to niewykluczone, że prace ruszą jeszcze przed majowym weekendem. Na czas prowadzonych prac remontowany odcinek ul. Kokoszyckiej zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu (z wyłączeniem mieszkańców).

Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 sierpnia.