Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ulica Raciborska oddana do ruchu - Powiat Wodzisławski

Ulica Raciborska oddana do ruchu

Od wczorajszego popołudnia kierowcy mogą już przejechać ulicą Raciborską w Gorzycach. Droga ta stanowi przyszły dojazd do autostrady A – 1. Po wielu pisemnych interwencjach i spotkaniach władz powiatowych i gminnych z przedstawicielem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach remont drogi powiatowej został wyłączony z postępowania przetargowego na budowę autostrady A-1 dzięki czemu, udało się przyspieszyć uciążliwe dla mieszkańców prace i zakończyć je w możliwie jak najszybszym terminie.

W ramach inwestycji oddano do użytku skrzyżowanie ulic Raciborskiej i Rybnickiej. W przyszłości powstanie tam również sygnalizacja świetlna. Zakres robót  na ulicy Raciborskiej obejmował m.in. wzmocnienie nawierzchni i konstrukcji drogi, remont kanalizacji, budowę chodników.

tn_IMGP9684

Droga została oddana do ruchu, ale do wiosny potrwają jeszcze prace wykończeniowe i porządkowe. Nie będą miały jednak wpływu na ruch pojazdów.

tn_IMGP9696