POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 

Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Ulica Matuszczyka w Wodzisławiu oficjalnie dopuszczona do ruchu

Wczoraj po południu na nowo wyremontowanej – również dzięki środkom z budżetu Powiatu Wodzisławskiego – ulicy Matuszczyka w Wodzisławiu Śl. pracownicy Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta i wykonawcy dokonali przeglądu organizacji ruchu pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym i dokonali jej odbioru.

Odbiór odbył się bez przeszkód, niemniej jednak kilka drobnych szczegółów będzie wymagało poprawy. Zarządzający ruchem tym samym oficjalnie dopuścił ulicę do ruchu, z której zniknęło oznakowanie, przypominające o robotach drogowych i ograniczające prędkość do 30 km/h. Mimo że ulica jest dwujezdniowa, aktualnie obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 50 km/h. Nowością jest dodatkowy pas włączania na skrzyżowaniu z drogą wyjazdową z osiedla Dąbrówki i brak możliwości zawracania na nim. Zdaniem odbierających zmiany wymaga jednak wyjazd z osiedla, gdzie barierki ograniczają widoczność. Kilka z nich będzie musiało zostać rozebranych.

Przez parę kolejnych dni potrwają jeszcze prace porządkowe i rozbiórkowe tymczasowych przewiązek wykorzystywanych do przejazdu z jednej jezdni na drugą. Zatem prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na drogowców pozostających w pasie drogowym.

W szczególności jednak przypominany zapominalskim, że ruch odbywa się już po dwóch jednokierunkowych nitkach i przy skręcie w lewo z osiedla Dąbrówki i XXX-lecia należy wjechać na odpowiednią jezdnię. Wyjazd ze stacji paliw możliwy jest tylko w kierunku świateł przy ulicy Pszowskiej. Inaczej poruszać się będziemy pod prąd!

Warto też przypomnieć, że Powiat Wodzisławski ma znaczny udział finansowy w inwestycji. Władze Powiatu zdecydowały bowiem o udzieleniu inwestorowi, którym było Miasto Wodzisław Śl. pomocy finansowej w wysokości 2 mln zł.