Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ulica Matuszczyka w Wodzisławiu oficjalnie dopuszczona do ruchu - Powiat Wodzisławski

Ulica Matuszczyka w Wodzisławiu oficjalnie dopuszczona do ruchu

Wczoraj po południu na nowo wyremontowanej – również dzięki środkom z budżetu Powiatu Wodzisławskiego – ulicy Matuszczyka w Wodzisławiu Śl. pracownicy Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta i wykonawcy dokonali przeglądu organizacji ruchu pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym i dokonali jej odbioru.

robotnicy drogowi remontujący jezdnię foto. Grzegorz Skibka

Odbiór odbył się bez przeszkód, niemniej jednak kilka drobnych szczegółów będzie wymagało poprawy. Zarządzający ruchem tym samym oficjalnie dopuścił ulicę do ruchu, z której zniknęło oznakowanie, przypominające o robotach drogowych i ograniczające prędkość do 30 km/h. Mimo że ulica jest dwujezdniowa, aktualnie obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 50 km/h. Nowością jest dodatkowy pas włączania na skrzyżowaniu z drogą wyjazdową z osiedla Dąbrówki i brak możliwości zawracania na nim. Zdaniem odbierających zmiany wymaga jednak wyjazd z osiedla, gdzie barierki ograniczają widoczność. Kilka z nich będzie musiało zostać rozebranych.

Przez parę kolejnych dni potrwają jeszcze prace porządkowe i rozbiórkowe tymczasowych przewiązek wykorzystywanych do przejazdu z jednej jezdni na drugą. Zatem prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na drogowców pozostających w pasie drogowym.

W szczególności jednak przypominany zapominalskim, że ruch odbywa się już po dwóch jednokierunkowych nitkach i przy skręcie w lewo z osiedla Dąbrówki i XXX-lecia należy wjechać na odpowiednią jezdnię. Wyjazd ze stacji paliw możliwy jest tylko w kierunku świateł przy ulicy Pszowskiej. Inaczej poruszać się będziemy pod prąd!

Warto też przypomnieć, że Powiat Wodzisławski ma znaczny udział finansowy w inwestycji. Władze Powiatu zdecydowały bowiem o udzieleniu inwestorowi, którym było Miasto Wodzisław Śl. pomocy finansowej w wysokości 2 mln zł.