Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uhonorowanie najlepszych absolwentów oraz laureatów konkursu recytatorskiego - Powiat Wodzisławski

Uhonorowanie najlepszych absolwentów oraz laureatów konkursu recytatorskiego

Czterdziestu ośmiu tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego zostało nagrodzonych przez Starostę Wodzisławskiego.

W środę 19 czerwca, w auli Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. odbyła się uroczystość nagrodzenia absolwentów szkół ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego tytułem „Złotego Absolwenta”. W tym roku docenionych zostało 48 najlepszych uczniów, którzy nie tylko uzyskali wysokie wyniki w nauce, ale też w trakcie swojej edukacji odnosili sukcesy na olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz tematycznych (co najmniej na szczeblu wojewódzkim). Nagrodzono również młodzież, która ukończyła szkołę ze średnią powyżej 5. Najlepszymi absolwentami roku szkolnego 2012-2013 zostali Adam Barteczko i Ewelina Langrzyk, absolwenci Technikum nr 3 w ZST w Wodzisławiu Śl., którzy uzyskali średnią 5,57 oraz odnieśli znaczące sukcesy w olimpiadach z zakresu umiejętności budowlanych i technicznych.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrodę finansową w postaci stypendium motywacyjnego ustanowionego przez Starostę Tadeusza Skatułę, którą wręczyli Wicestarosta Powiatu Wodzisławskiego Dariusz Prus oraz Przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Wala.

Dzisiejsza uroczystość – na stałe wpisana w kalendarz imprez organizowanych przez władze Powiatu Wodzisławskiego – jest prawdziwym świętem ludzi młodych, którzy postanowili wznieść się ponad przeciętność, którzy swoją pracą i talentem odnieśli sukces, osiągając najwyższe wyniki w szkole lub też zajmując czołowe miejsca w olimpiadach i konkursach na najwyższym szczeblu – mówił Wicestarosta Dariusz Prus.

W dalszej części uroczystości nagrodzeni zostali także tegoroczni laureaci powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Przypomnijmy, że w kategorii „Recytatorów” zwyciężyli ex aequo Sonia Szymanek i Grzegorz Kózka, a wyróżnienia otrzymały Magdalena Chowaniec oraz Izabela Sosna, zaś w kategorii „Recytatorów Dorosłych” – Stanisław Hajto z Rydułtów. Z kolei w kategorii poezji śpiewanej wyróżnienie odebrała Klaudia Bugla.

Większość z laureatów konkursu recytatorskiego reprezentowała nasz powiat podczas eliminacji rejonowych Konkursu, w których także zostali nagrodzeni, a Sonia Szymanek dodatkowo zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, w którym zdobyła wyróżnienie. W trakcie uroczystości laureatka zaprezentowała jeden z utworów wykonywanych podczas konkursu: „Białe noce” Fiodora Dostojewskiego. Z kolei pan Stanisław przedstawił utwór Mariana Załuckiego, „Rozwód po polsku”.
Więcej zdjęć – galeria na faceboooku