Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Udane Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w Nordic Walkingu - Powiat Wodzisławski

Udane Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w Nordic Walkingu

Dziewięćdziesięciu trzech zawodników wystartowało w II Mistrzostwach Powiatu Wodzisławskiego w Nordic Walking, które w niedzielę, 12 lipca, odbyły się na ośrodku Gosław Sport Center w Wodzisławiu Śląskim. Zawody zorganizował Klub Sportowy Forma Wodzisław Śląski w ramach realizacji zadania publicznego dofinansowanego ze środków budżetu Powiatu Wodzisławskiego. Honorowym starterem był Dariusz Prus, członek Zarządu Powiatu.

Uczestnicy mieli do pokonania dziesięciokilometrową trasę, która wiodła asfaltowymi ulicami wodzisławskiej dzielnicy Jedłownik oraz polnymi duktami. Trasa zawodów nie była zbyt wymagająca, jednak palące słońce dawało zawodnikom się we znaki. Z tego powodu mniej wprawni kijkarze zmagania mogli zakończyć już po jednej pięciokilometrowej pętli. Najlepsze czasy osiągnęli: Artur Biłek z Lublińca, Ryszard Kłyś z Gliwic i Leszek Mielcarek z Bytomia, ale organizatorzy uhonorowali pucharami i nagrodami pierwszych czterech zawodników z każdej kategorii wiekowej. Wszyscy też uczestnicy Mistrzostw otrzymali specjalnie przygotowane na tę okazję pamiątkowe, odlewane medale oraz poczęstunek z grilla. – Pomimo sezonu urlopowego frekwencja dopisała –  nie kryje zadowolenia Zbigniew Marszałkowski, Prezes KS Forma. – W pierwszych Mistrzostwach Powiatu Wodzisławskiego w Nordic Walking rozegranych w ubiegłym roku wzięło udział 67 zawodników. W tym roku było ich już o połowę więcej – dodaje prezes.

Organizację Mistrzostw Powiatu Wodzisławskiego w Nordic Walking finansowo wsparło Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. W przeprowadzenie zawodów włączyli się również sponsorzy prywatni: Aleksandra Trocińska (Studio Fitness FitOlka z Wodzisławia Śląskiego), Ireneusz Stachowski (Sklep sportowy Monsun z Wodzisławia Śląskiego), Dariusz Kozielski (Gosław Sport Center z Wodzisławia Śląskiego) oraz Dariusz Pojda (Infosafe Ubezpieczenia z Wodzisławia Śląskiego).

To nie koniec sportowych emocji przygotowanych przez Klub „Forma”. Już dziś bowiem organizatorzy zapraszają na kolejne letnie zawody, które odbędą się 26 lipca 2015 r. Będzie to  IX Cross Wodzisławski, w ramach którego zostaną rozegrane zawody nordic walking na dystansie 10 km.