Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uczyli kierować się ruchem na drodze - Powiat Wodzisławski

Uczyli kierować się ruchem na drodze

Pracownicy urzędów, którzy działają w imieniu zarządców dróg publicznych, a także osoby wykonujące roboty na drodze przeszły szkolenie z zakresu kierowania ruchem drogowym uprawniające ich do wydawania poleceń i sygnałów uczestnikom ruchu.

Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Syryni we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach zorganizował w ubiegłym tygodniu szkolenie z zakresu kierowania ruchem drogowym. – Czasami pewne sytuacje związane z wykonywaniem prac w pasie drogowym wymagają wprowadzenia ręcznego kierowania ruchem na drodze. By robić to profesjonalnie, ale przede wszystkim bezpiecznie dla wszystkich uczestników ruchu, zadanie to mogą wykonywać osoby, które przeszły specjalistyczne szkolenie – mówi Tomasz Wójcik, dyrektor PZD. Dlatego szkolenie adresowane było do pracowników urzędów gmin z powiatu, w szczególności do osób działających w imieniu zarządców dróg publicznych oraz do osób wykonujących roboty na drodze. Kurs obejmował część teoretyczną oraz zajęcia praktyczne, które zostały zorganizowane w rzeczywistych warunkach ruchu drogowego. Uczestnicy poznali m.in. zakres kompetencji osób uprawnionych do kierowania ruchem drogowym, elementy wyposażenia oraz sposoby podawania sygnałów i poleceń kierowcom. Szkolenie poprowadził policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Wzięli w nim udział pracownicy PZD, urzędów gmin: Godów, Gorzyce, Mszana oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pszowie.