Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych na podium w olimpiadzie wiedzy górniczej - Powiat Wodzisławski

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych na podium w olimpiadzie wiedzy górniczej

Młodzież z wodzisławskiej szkoły zajęła III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Górniczej „O Złotą Lampkę”.

Reprezentanci Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim – Bartosz Grabiec uczeń klasy III G i Dawid Zieleniewski uczeń klasy maturalnej IV G  zdobyli  trzecie miejsce i tym samym zostali laureatami  IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Górniczej „ O Złotą Lampkę”.

W finałowych zmaganiach o prestiżową nagrodę Złotą Lampkę wzięło udział 6 dwuosobowych drużyn ze szkół kształcących w zawodzie technik górnictwa podziemnego ze Śląska, Małopolski i Lubelszczyzny. Cała dwunastka finalistów na mocy decyzji Ministra Edukacji Narodowej jest zwolniona z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, a po zdaniu matury ma zagwarantowany indeks Wydziału Górnictwa i Geologii Politechnik Śląskiej.