Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uczniowie zaprojektowali okładkę informatora naborowego do szkół - Powiat Wodzisławski

Uczniowie zaprojektowali okładkę informatora naborowego do szkół

Projekt graficzny autorstwa Martyny Milewskiej, uczennicy wodzisławskiego Liceum Plastycznego, będzie firmował tegoroczny informator naborowy do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie wodzisławskim.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląski, w celu włączenia uczniów szkół ponadgimnazjalnych w aktywną promocję swoich placówek, postanowiło wykorzystać kreatywne pomysły młodzieży do stworzenia projektu okładki informatora naborowego na nowy rok szkolny 2016/2017. W tym celu w listopadzie został ogłoszony konkurs, do udziału w którym zgłosiło się w sumie 45 uczniów z sześciu szkół: Technikum nr 1 im. Piastów Śląskich w ZSZ w Wodzisławiu Śląskim, Technikum w ZSP w Pszowie, I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim, Technikum nr 3 im. rtm. Witolda Pileckiego w ZST w Wodzisławiu Śląskim, Technikum w ZSP nr 2 w Rydułtowach oraz Liceum Plastycznego w ZSP w Wodzisławiu Śląskim.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrodę główną oraz dwa wyróżnienia. Autorką zwycięskiego projektu jest Martyna Milewska, uczennica drugiej klasy Liceum Plastycznego w ZSP w Wodzisławiu Śląskim i to właśnie jej praca zostanie umieszczona na okładce informatora naborowego oraz będzie wykorzystana w działaniach promocyjnych związanych z nadchodzącym naborem. Wyróżnienia otrzymały: Patrycja Błaszak – uczennica trzeciej klasy Technikum w ZSP nr 2 w Rydułtowach i Wanessa Jurecka – uczennica klasy drugiej Technikum w ZSP nr 2 w Rydułtowach. Nagrody uczestnikom konkursu wręczył starosta Tadeusz Skatuła.

Informator naborowy, który wydawany jest przez Starostwo Powiatowe od 2000 roku, zawiera ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Wodzisławski. Jego celem jest przybliżenie absolwentom gimnazjów szkół funkcjonujących w powiecie, a także ułatwienie im wyboru „szkoły marzeń”.